MMSDT-05-20-F-20.00-D-K-LDX
Samtec
200-DT0520F2000DKLDX
MMSDT-05-20-F-20.00-D-K-LDX
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies .100 Mini Mate Double Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
MMSDT
Discrete Wire Cable Assemblies
Double Row Discrete Cable
Socket
10 Position
Socket
10 Position
Female / Female
508 mm
20 AWG
3.8 A
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Jacket Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Pitch: 2.54 mm