MMSST-05-24-L-30.00-S-K
Samtec
200-MMSST0524L30.0SK
MMSST-05-24-L-30.00-S-K
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies .100 Mini Mate Single Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
In Stock: 28
Stock:
28 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
MMSST
Discrete Wire Cable Assemblies
Socket
5 Position
No Connector
Female
762 mm
24 AWG
Bag
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Jacket Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Pitch: 2.54 mm