MTMM-124-07-S-D-235
Samtec
200-MTMM12407SD235
MTMM-124-07-S-D-235
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings Variable Post Height Header Strips
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
177 Can Dispatch in 20 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Headers & Wire Housings
Headers
Pin Strip
48 Position
2 mm (0.079 in)
2 Row
Through Hole
Solder Pin
Straight
Pin (Male)
Gold
5.969 mm (0.235 in)
- 55 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Samtec
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Flammability Rating: UL 94 V-0