SFSS-10-28-G-15.00-S
Samtec
200-SFSS1028G1500S
SFSS-10-28-G-15.00-S
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies .050 Tiger Eye Single Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
SFSS
Discrete Wire Cable Assemblies
Socket
10 Position
No Connector
Female
381 mm
28 AWG
2.9 A
Black
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Jacket Material: Polyvinyl Chloride (PVC)
Pitch: 1.27 mm
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Tradename: Tiger Eye
Voltage Rating: 275 VAC