ZSS-130-05-L-D-940
Samtec
200-ZSS13005LD940
ZSS-130-05-L-D-940
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings .100 Shrouded Elevated Terminal Strip
ECAD Model:
Availability
Stock:
67 Can Dispatch in 5 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Headers
Shrouded
60 Position
2.54 mm (0.1 in)
2 Row
Through Hole
Solder Pin
Straight
Pin (Male)
Gold
2.29 mm (0.09 in)
ZSS
Flex Stack
Board-to-Board, Cable
- 55 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Samtec
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Flammability Rating: UL 94 V-0