SFSA160GM1AO2TO-I-8C-22P-STD
Swissbit
SFSA160GM1AO2TO-I-8C-22P-STD
Mfr.:
Description:
Solid State Drives - SSD Industrial M.2 SATA SSD, X-86m2 (2242), 160 GB, 3D PSLC Flash, -40C to +85C
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Swissbit
Product Category: Solid State Drives - SSD
RoHS:
Industrial M.2 SATA SSD, X-86m2 (2242), 160 GB, 3D PSLC Flash, -40C to +85C
160 GB
SATA SSDs
M.2
3D pSLC
SATA III
223 MB/s
372 MB/s
3.3 V
- 40 C
+ 85 C
42 mm x 22 mm x 3.58 mm