GWS500-36
TDK-Lambda
967-GWS50036
GWS500-36
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 500W 36V 14A AC-DC 115-230VAC
In Stock: 2
Stock:
2 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK-Lambda
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
REACH - SVHC:
500 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
36 VDC
14 A
Enclosed
Industrial
218.44 mm (8.6 in)
104.14 mm (4.1 in)
40.894 mm (1.61 in)