CGA2B2NP01H102J050BA
TDK
810-CGA2B2NP01H102JA
CGA2B2NP01H102J050BA
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT CGA 0402 50V 1000pF NP0 5% AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 49,525
Stock:
49,525
Can Dispatch Immediately
On Order:
50,000
Expected 2026/09/21
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
1000 pF
50 VDC
C0G (NP0)
5 %
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 150 C
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.5 mm (0.02 in)