CGA5L4X7R2J333M160AA
TDK
810-CGA5L4X7R2J333MA
CGA5L4X7R2J333M160AA
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 630V 0.033uF X7R 20% AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 1,454
Stock:
1,454 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.033 uF
630 VDC
X7R
20 %
1206
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
1.6 mm (0.063 in)