SPM5030T-5R6M-HZ
TDK
810-SPM5030T-5R6M-HZ
SPM5030T-5R6M-HZ
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 5.6uH 20% 67.1mOhms Pwr Indctr AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 739
Stock:
739 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
5.2 mm x 5 mm x 3 mm
Shielded
5.6 uH
20 %
4.5 A
73.9 mOhms
3.6 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
5.2 mm
5 mm
3 mm
Metal
AEC-Q200
SPM-HZ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: TDK
Case Code - in: 2020
Case Code - mm: 5250
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz