CRGH0805J3K3
TE Connectivity / AMP
279-CRGH0805J3K3
CRGH0805J3K3
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 3.3 kOhms 5% 100ppm .33 Watt 0805
ECAD Model:
In Stock: 20,000
Stock:
20,000 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CRGH
3.3 kOhms
330 mW (1/3 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 125 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.55 mm (0.022 in)