CRGH1206F187K
TE Connectivity / Holsworthy
279-CRGH1206F187K
CRGH1206F187K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 1% 187K 0.5W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CRGH
187 kOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
- 55 C
+ 125 C
200 V
1206
3.1 mm (0.122 in)
1.55 mm (0.061 in)
0.55 mm (0.022 in)