SN74LVC11ADR
Texas Instruments
595-SN74LVC11ADR
SN74LVC11ADR
Mfr.:
Description:
Logic Gates Three-channel three- input 1.1V-to-3.6V
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 5,990
Stock:
5,990 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 25
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Logic Gates
RoHS:
AND
3 Gate
LVC
3 Input
SOIC-14
3 Output
24 mA
- 24 mA
23 ns
1.2 V
3.6 V
- 40 C
+ 125 C
SMD/SMT
Reel
Cut Tape
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Logic Type: CMOS
Operating Temperature Range: - 40 C to + 125 C
Output Voltage: 1.1 V to 3.6 V