TPS26600PWPR
Texas Instruments
595-TPS26600PWPR
TPS26600PWPR
Mfr.:
Description:
Hot Swap Voltage Controllers 4.2-V to 60-V 150m& Omega; 0.1-2.23A eF A 595-TPS26600PWPT
ECAD Model:
In Stock: 2,200
Stock:
2,200 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments TPS26600PWPT
Texas Instruments
Hot Swap Voltage Controllers 60V 2A Industrial e Fuse A 595-TPS26600P A 595-TPS26600PWPR
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Hot Swap Voltage Controllers
RoHS:
Controllers & Switches
1 A
55 V
4.2 V
1 Channel
300 uA
- 40 C
+ 125 C
SMD/SMT
HTSSOP-16
Reel
Cut Tape
MouseReel
Yes
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: TW
Country of Diffusion: US
Country of Origin: TW
Development Kit: TPS26600-02EVM
Input / Supply Voltage - Max: 55 V
Input / Supply Voltage - Min: 4.2 V