BFC237543182
Vishay / BC Components
BFC237543182
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 1800pF 3.5% 2000volts
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 800   Multiples: 800
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
1800 pF
2 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
15 mm (0.591 in)
18.5 mm (0.728 in)
AC and Pulse Film Capacitors
600 VAC
3.5 %
BFC2375
Reel
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 7.5 mm