BFC246853565
Vishay / BC Components
BFC246853565
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 5.6uF 10% 250volts
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 200   Multiples: 200
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
5.6 uF
250 VDC
Radial
Polyester
27.5 mm (1.083 in)
General Film Capacitors
160 VAC
10 %