K101K10X7RH5UH5
Vishay / BC Components
594-K101K10X7RH5UH5
K101K10X7RH5UH5
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded K 100V 100PF 10% X7R AMMO E3
ECAD Model:
In Stock: 8,169
Stock:
8,169 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 2500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
RoHS:
K
Radial
100 pF
100 VDC
X7R
10 %
5 mm
Dipped
- 55 C
+ 125 C
General Type MLCCs
3.6 mm
2.3 mm
3.6 mm
Ammo Pack
Brand: Vishay / BC Components
Class: Class 2
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dissipation Factor DF: 2.5
Lead Diameter: 0.5 mm