MBA0204BC1432FC100
Vishay / BC Components
594-MBA0204BC1432FC1
MBA0204BC1432FC100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole MBA/SMA 0204-50 1% KL C1 14K3
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
MBA - Professional
14.3 kOhms
400 mW
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1.6 mm
3.6 mm
Axial
Metal Film Leaded Resistors
Professional Metal Film Leaded Resistor
Application: Automotive, Industrial, Medical
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.5 mm
Lead Spacing: 5 mm