RN50C4532FB14
Vishay / Dale
71-RN50C-F-45.3K
RN50C4532FB14
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 1/20watt 45.3Kohms 1% 50ppm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 5000   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS: N
RN
45.3 kOhms
50 mW (1/20 W)
1 %
50 PPM / C
- 65 C
+ 175 C
200 V
1.65 mm
3.81 mm
Axial
Bulk
Metal Film Controlled Temperature Coefficient Resistors
MIL-R-10509 Qualified Precision Film Resistor
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Lead Diameter: 0.41 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Metal Film Resistors
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Resistors
Technology: Metal Film
Unit Weight: 120 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Medical Solutions
CMF Military RN Series Metal Film Resistors
Vishay / Dale CMF Military RN Series Metal Film Resistors are MIL-R-10509 qualified to meet the demanding application requirements of defense, avionics, and aerospace industries. The resistors feature a low -40dB noise rating, a low 5ppm/V voltage coefficient, and a controlled temperature coefficient. The RN series has a flame-retardant epoxy coating with a nickel-chrome alloy element and standard lead terminations. The resistors operate within a wide resistance range from 10Ω to 301KΩ resistance range at ±100ppm/°C. The Vishay / Dale CMF Military RN Series Metal Film Resistors are ideal for various military applications, including aircraft, satellites, communication systems, naval vessels, sonar, weaponry, radar, and medical instrumentation.