RN55D4124FB14
Vishay / Dale
71-RN55D-F-4.12M
RN55D4124FB14
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 1/8watt 4.12Mohms 1% 100ppm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
10,000 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS: N
RN
4.12 MOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
100 PPM / C
- 65 C
+ 175 C
200 V
2.29 mm
6.1 mm
Axial
Bulk
Metal Film Controlled Temperature Coefficient Resistors
MIL-R-10509 Qualified Precision Film Resistor
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Lead Diameter: 0.64 mm