RN70C1001FRE5
Vishay / Dale
71-RN70C-F-1K/R
RN70C1001FRE5
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 3/4watt 1Kohms 1% 50ppm
ECAD Model:
In Stock: 450
Stock:
450 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS: N
RN
1 kOhms
750 mW (3/4 W)
1 %
50 PPM / C
- 65 C
+ 175 C
500 V
4.57 mm
14.27 mm
Axial
Reel
Cut Tape
Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient
Fixed Resistor
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Lead Diameter: 0.81 mm