293D475X0020B2WE3
Vishay / Sprague
71-293D475X0020B2WE3
293D475X0020B2WE3
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD 293D475X0020B2We3
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 8000   Multiples: 8000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
293D
4.7 uF
20 VDC
20 %
2.9 Ohms
1411
B Case
3.5 mm (0.138 in)
2.8 mm (0.11 in)
1.9 mm (0.075 in)
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Brand: Vishay / Sprague
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Dissipation Factor DF: 6
Leakage Current: 900 nA
Product: Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 170 mA