TL3B156M016C2000
Vishay / Sprague
71-TL3B156M016C2000
TL3B156M016C2000
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD TL3156M016BC2000
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 2000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS:
Reel
TL3
15 uF
16 VDC
20 %
2 Ohms
1411
B Case
3.5 mm (0.138 in)
2.8 mm (0.11 in)
2.1 mm (0.083 in)
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Brand: Vishay / Sprague
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dissipation Factor DF: 6
Leakage Current: 1.2 uA
Product: Tantalum Solid Very Low DCL
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 210 mA