TMCME1A686MTRF
Vishay / Sprague
74-TMCME1A686MTRF
TMCME1A686MTRF
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD 68uF 10V 20% E case
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
27 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
TMCM
68 uF
10 VDC
20 %
600 mOhms
2917
E Case
7.3 mm (0.287 in)
4.3 mm (0.169 in)
3 mm (0.118 in)
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Brand: Vishay / Sprague
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: HK
Dissipation Factor DF: 8
Leakage Current: 6.8 uA
Product: Tantalum Solid Surface Mounts
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 447 mA
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Capacitors
Unit Weight: 400 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Tantalum Capacitors
TMCM Solid Tantalum Chip Capacitors
Vishay Sprague TMCM Solid Tantalum Chip Capacitors are surface-mount devices featuring a molded case and an extended operating temperature range of -55°C to +125°C. TMCM capacitors offer a capacitance range of 0.47µF to 470µF and a voltage rating of 2.5VDC to 35VDC. TMCM is designed for use in industrial, AV equipment, and general-purpose applications.