WK202070C5768F2200
Vishay
71-WK202070C5768F220
WK202070C5768F2200
Mfr.:
Description:
Metal Oxide Resistors WK2 5R76 50 1% A2
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Oxide Resistors
5.76 Ohms
1 W
500 V
1 %
Axial
50 PPM / C
2.5 mm
6.5 mm
- 55 C
+ 200 C
WK2
Brand: Vishay
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.58 mm