FKP4R001004B00JD00
WIMA
505-FKP4R0104B0JD0
FKP4R001004B00JD00
Mfr.:
Description:
Film Capacitors FKP 4 100 pF 1250 VDC 5x11x18 PCM15
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 1150)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
100 pF
1.25 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
15 mm (0.591 in)
18 mm (0.709 in)
5 mm (0.197 in)
AC and Pulse Film Capacitors
450 VAC
5 %
2 Pin
11 mm (0.433 in)
Straight
- 55 C
+ 100 C
FKP 4
Ammo Pack
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.8 mm