CR0805F-75KJI
Welwyn Components / TT Electronics
756-CR0805F-75KJI
CR0805F-75KJI
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 75K ohm 5% .125W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 800   Multiples: 800
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
REACH - SVHC:
Reel
CR
75 kOhms
125 mW (1/8 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
100 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.6 mm (0.024 in)