GWCR0805-2M2FT5
Welwyn Components / TT Electronics
756-GWCR0805-2M2FT5
GWCR0805-2M2FT5
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 1/8W 2.2M Ohm 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 50000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
GWCR
2.2 MOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.55 mm (0.022 in)