PCF2512R-162KBT1
Welwyn Components / TT Electronics
756-PCF2512R162KBT1
PCF2512R-162KBT1
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 2512 162 Kohms 0.1% 25 PPM
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 4000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
PCF
162 kOhms
0.1 %
25 PPM / C
2512
6.3 mm (0.248 in)
3.1 mm (0.122 in)
0.65 mm (0.026 in)
- 55 C
+ 125 C
AEC-Q200
500 mW (1/2 W)
150 V