IMA0124D12
XP Power
209-IMA0124D12
IMA0124D12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC, 1W, Dual Output, Medical Approvals, SIP7
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
1 W
24 V
21.6 V
26.4 V
12 V
41.6 mA
- 12 V
41.6 mA
4 kV
SIP-7
19.5 mm (0.768 in)
9.2 mm (0.362 in)
11.1 mm (0.437 in)
Medical
IMA01
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 21.6 V to 26.4 V