181KH05J-OTR
YAGEO
603-181KH05J-OTR
181KH05J-OTR
Mfr.:
Description:
Varistors 180V 0.8KA MOV Disc 5mm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
YAGEO
Product Category: Varistors
RoHS:
05H
MOVs
Through Hole
Radial
115 VAC
150 VDC
180 V
320 V
5 mm
800 A
7.5 J
140 pF
- 40 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: YAGEO
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Spacing: 5 mm
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Varistors
Tolerance: 10 %
Type: Metal Oxide Varistors
Width: 5.23 mm
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
USHTS:
ECCN:
EAR99
Circuit Protection Components
MOV Overvoltage Protection Devices
YAGEO MOV Overvoltage Protection Devices feature an 18V to 1800V voltage range, ±10% tolerance rating, and ≤25ns response speed. MOV products offer precise voltage clamping capability, 5mm to 53mm diameter options, and ZnO-based construction, doped by many different oxidized metals and coated in silicone or epoxy. YAGEO MOV Devices are ideal for AC power supplies, telecom applications, circuit breakers, smart meters, and consumer electronics.