RC1206FR-7W37R4L
YAGEO
603-RC1206FR-7W37R4L
RC1206FR-7W37R4L
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD General Purpose Chip Resistor 1206, 37.4Ohms, 1%, 1/4W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
YAGEO
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RC L
37.4 Ohms
500 mW (1/2 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.1 mm (0.122 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.55 mm (0.022 in)