NSI45090JDT4G
onsemi
863-NSI45090JDT4G
NSI45090JDT4G
Mfr.:
Description:
LED Lighting Driver ICs DPAK 90MA
ECAD Model:
In Stock: 21,644
Stock:
21,644 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
onsemi
Product Category: LED Lighting Driver ICs
RoHS:
REACH - SVHC:
1 Output
Boost, Buck
160 mA
DPAK-3
45 V
45 V
1 MHz
Adjustable
NSI45090JD
- 55 C
+ 150 C
Constant Current
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: onsemi
Country of Assembly: CN
Country of Diffusion: CZ
Country of Origin: CN
Input Voltage: 45 V
Low Level Output Current: 90 mA
Mounting Style: SMD/SMT
Number of Channels: 1 Channel
Product Type: LED Lighting Drivers
Factory Pack Quantity: 2500
Subcategory: Driver ICs
Supply Current - Max: 103.5 mA