0508.315MXP
Littelfuse
576-0508.315MXP
0508.315MXP
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses FUSE 1000V 3AB FA PB-FREE .315A
ECAD Model:
In Stock: 503
Stock:
503 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Littelfuse
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
508
Ceramic Fuses
315 mA
Fast Blow
3AB (6.3 mm x 32 mm)
1 kVAC
1 kVDC
10 kA
Holder / Clip
Clip
- 55 C
+ 125 C
Bulk
9.2 Ohms
Body Style: Cylindrical
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 6.35 mm
Indicator Style: Without Indicator
Length: 31.75 mm