DFNA10-1T5
Vishay / Thin Film
71-DFNA10-1T5
DFNA10-1T5
Mfr.:
Description:
Resistor Networks & Arrays Precision Thin Film 10 kOhms, 1 kOhms (R1/R2) 0.1%, 25PPM, 100V
ECAD Model:
In Stock: 59
Stock:
59
Can Dispatch Immediately
On Order:
1,000
Expected 2026/07/20
Factory Lead Time:
27
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Resistor Networks & Arrays
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
DFN (Divider)
Networks
SMD/SMT
10 kOhms, 1 kOhms
0.1 %
Isolated
4 Resistor
8 Pin
25 PPM / C
- 55 C
+ 125 C
DFN-8
4 mm
4 mm
0.85 mm
Brand: Vishay / Thin Film
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Power per Element: 100 mW
Power Total Package: 400 mW
Product Type: Resistor Networks & Arrays
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Resistors
Type: Dual Flat Thin Film Precision Divider Resistor Network
Voltage Rating: 100 V