ESK477M6R3AE3AA
KEMET
80-ESK477M6R3AE3AA
ESK477M6R3AE3AA
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3V 470uF 85C 2k Hour Radial
ECAD Model:
In Stock: 41,258
Stock:
41,258 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
KEMET
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
470 uF
6.3 VDC
6.3 mm
11 mm
2.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
2000 Hour
20 %
330 mA
- 40 C
+ 85 C
Straight
Radial
ESK
Bulk
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dissipation Factor DF: 24 %