FDB0630N1507L
onsemi
512-FDB0630N1507L
FDB0630N1507L
Mfr.:
Description:
MOSFETs 150V 7L JEDEC GREEN EMC
ECAD Model:
In Stock: 3,340
Stock:
3,340 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 800)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
onsemi
Product Category: MOSFETs
RoHS:
REACH - SVHC:
Si
SMD/SMT
TO-263-7
N-Channel
1 Channel
150 V
130 A
26 mOhms
- 20 V, 20 V
2 V
97 nC
- 55 C
+ 150 C
300 W
Enhancement
PowerTrench
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: onsemi
Configuration: Single
Country of Assembly: CN
Country of Diffusion: KR
Country of Origin: CN
Fall Time: 17 ns
Forward Transconductance - Min: 63 S
Product Type: MOSFETs
Rise Time: 31 ns
Series: FDB0630N1507L
Factory Pack Quantity: 800
Subcategory: Transistors
Transistor Type: 1 N-Channel
Typical Turn-Off Delay Time: 60 ns
Typical Turn-On Delay Time: 33 ns
Unit Weight: 1.600 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
N-Channel PowerTrench® MOSFETs
onsemi N-Channel PowerTrench MOSFETs are produced using onsemi's advanced PowerTrench process that has been specially tailored to minimize on-state resistance and yet maintain superior switching performance. onsemi N-Channel PowerTrench MOSFETs are available in a variety of Drain to Source Voltage specifications, from 30V to 250V.