IXFH90N65X3
IXYS
747-IXFH90N65X3
IXFH90N65X3
Mfr.:
Description:
MOSFETs Discrete MOSFET 90A 650V X3 TO247
ECAD Model:
In Stock: 432
Stock:
432 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
41 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-247-3
N-Channel
1 Channel
650 V
90 A
33 mOhms
- 20 V, 20 V
5.2 V
95 nC
- 55 C
+ 150 C
960 W