MCE10US15
XP Power
209-MCE10US15
MCE10US15
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount 10W PCB mount encapsulated medical AC-DC power supply, single output 15VDC 0.67A
In Stock: 18
Stock:
18 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
29 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Board Mount
10 W
80 VAC to 264 VAC
1 Output
15 VDC
670 mA
Through Hole
Encapsulated
4 kVAC
50.8 mm
29.2 mm
23.1 mm
MCE10
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 50.8 mm x 29.2 mm x 23.1 mm
Industry: Medical
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz