PLM-12-700
MEAN WELL
709-PLM12-700
PLM-12-700
Mfr.:
Description:
LED Power Supplies 12.6W 11-18V 0.7A 110-295Vin CC LED PS
ECAD Model:
In Stock: 8
Stock:
8 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
MEAN WELL
Product Category: LED Power Supplies
RoHS:
Constant Current (CC)
700 mA
11 VDC to 18 VDC
12.6 W
110 VAC to 295 VAC, 156 VDC to 416 VDC
Without Dimming
1 Output
Panel Mount
145 mm (5.709 in)
38 mm (1.496 in)
22 mm (0.866 in)