RB751S-40L2-TP
Micro Commercial Components (MCC)
833-RB751S-40L2-TP
RB751S-40L2-TP
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 30mA, 40V, Schottky Diode,
ECAD Model:
In Stock: 19,779
Stock:
19,779 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
53 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
Schottky Rectifiers
SMD/SMT
Single
Si
1 mA
40 V
370 mV
150 mA