STF80N600K6
STMicroelectronics
511-STF80N600K6
STF80N600K6
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-channel 800 V, 515 mOhm typ., 7 A MDmesh K6 Power MOSFET
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 1,038
Stock:
1,038 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-220FP-3
N-Channel
1 Channel
800 V
7 A
600 mOhms
- 30 V, 30 V
4 V
10.7 nC
- 55 C
+ 150 C
23 W