UUQ1A101MCL6GS
Nichicon
647-UUQ1A101MCL6GS
UUQ1A101MCL6GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 100uF AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 1,319
Stock:
1,319 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
29 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
RoHS:
100 uF
10 VDC
8 mm (0.315 in)
6.2 mm (0.244 in)
1000 Hour
Aluminum Electrolytic Capacitors
20 %
60 mA
- 40 C
+ 105 C
6.6 mm