500 kOhms Passive Components
Results: 2,955
Bourns Potentiometers 500K 3/4" Single Turn 357In Stock
Min.: 1
Mult.: 1
Bourns Precision Potentiometers 500K Ohms Digital +/- 3% tol 0.1% res 50In Stock
Min.: 1
Mult.: 1
Amphenol Piher Trimmer Resistors - Through Hole 500Kohms 10mm Rnd Side adj Steel lead 5,215In Stock
Bourns Trimmer Resistors - SMD 500Kohms 5mm 11turn Top Adjust 1,421In Stock
: 250
Amphenol Piher Trimmer Resistors - Through Hole 10mm carbon through hole potentiometer Horizontal adjustment resistive value 500K Ohm linear taper tolerance 20% 1,959In Stock
TE Connectivity / Holsworthy Thick Film Resistors - Through Hole HB01RE 500K 1% 100PPM 850In Stock
Bourns Potentiometers PANEL CONTROL 24MM-ST-CARBON 848In Stock
Same Sky Potentiometers trimmer pot, 6mm, vertical, 500K ohm, cross slot rotor, rev log, 20% tolerance 4,999In Stock
Same Sky Potentiometers trimmer pot, 6mm, vertical, 500K ohm, cross slot rotor, linear, 20% tolerance, 50% wiper 4,892In Stock
Amphenol Piher Trimmer Resistors - Through Hole 5,150In Stock
Bourns Potentiometers 500Kohm 20% 17mm Plain Shaft/SL/DG 405In Stock
Vishay / Dale Metal Film Resistors - Through Hole 1/8watt 500Kohms .1% 10ppm 392In Stock
Bourns Trimmer Resistors - Through Hole 500k ohm 1,922In Stock
Amphenol Piher Potentiometers 500Kohms blk Sq 6pin 432In Stock
Bourns Potentiometers 500KOHMS PLAIN SOLDER LUGS 768In Stock
Bourns Potentiometers 500K AUDIO KNURLED 1,216In Stock
Bourns Potentiometers 500K LINEAR KNURLED 691In Stock
Bourns Potentiometers 500K 20% KNURLED LNG AUDIO 700In Stock
Bourns Potentiometers 500KOHMS KNURLED SOLDER LUGS 668In Stock
Bourns Potentiometers PANEL CONTROL - 17MM-ST-CARBON 725In Stock
Vishay / Sfernice Trimmer Resistors - SMD 500Kohms 20% SQ POT 1,149In Stock
: 500
Bourns Potentiometers 500Kohm 20% 17mm Knurled Shaft/SL/CD 1,232In Stock