M18-4VNFF100-Q5
Banner Engineering
778-M18-4VNFF100-Q5
M18-4VNFF100-Q5
Mfr.:
Description:
Photoelectric Sensors M18-4 Series: Stainless: Fixed Field; Range: 100 mm; Input 10-30 V dc; Outputs: Complementary NPN; 150 mm (6 in) 4-pin M12 PVC Pigtail QD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Banner Engineering
Product Category: Photoelectric Sensors
Background Suppression
100 mm
Red LED
Complementary NPN
Cable with Connector
150 mm
M12
4 Pin
10 VDC
30 VDC
- 40 C
+ 70 C
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 88 mm
IP Rating: IP67, IP68, IP69K
Operating Supply Voltage: 10 VDC to 30 VDC