PVD225MA1Q W/6IN
Banner Engineering
778-PVD225MA1QW/6IN
PVD225MA1Q W/6IN
Mfr.:
Description:
Photoelectric Sensors PVD Series: Parts Verification; 225 mm 8 channel; Range: up to 2 m; Input: 12-30 V dc; Outputs: Selectable NPN/PNP; 150 mm (6 in) 5-pin M12 PVC Pigtail QD; Modified for Automotive; See Literature Insert
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Photoelectric Sensors
Diffuse, Retroreflective
400 mm
Red LED
NPN/PNP
Cable with Connector
150 mm
M12
Pin
5 Pin
12 VDC
30 VDC
0 C
+ 50 C
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Height: 15 mm
IP Rating: IP62
Length: 137.8 mm
Operating Supply Voltage: 12 VDC to 30 VDC
Product Type: Photoelectric Sensors
Series: PVD
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Sensors
Width: 30 mm