109D127X0010C2
Vishay
71-109D127X0010C2
109D127X0010C2
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Wet 109D127X0010C2
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 25   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Wet
120 uF
10 VDC
Axial
15.45 mm (0.608 in)
5.56 mm (0.219 in)
C Case
20 %
4 Ohms
- 55 C
+ 125 C
109D
Brand: Vishay
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Leakage Current: 9 uA
Product: Tantalum Wet Sintered Anode
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 160 mA